Bu Blogda Ara

Translate-Up=Lisan Çevirici

Welcome To My Blog - Yazı Köşeme Hoş Geldiniz!

Bu yazı köşemde yayımladığım yazılrı "Anonim, Alıntı Ve Kendime Ait" Olmak Üzere Neşredilmekte Olup, Siz Sayın Okurlarıma Kendi Deyimimle "Bilelim, Bildirelim, Bilgilendirelim" Saygılar Sunarım.

17 Nisan 2006 Pazartesi

'Ermenileri Kürtler Kesti' ve ASALA_PKK_APO=ARTiN_AGOP AGOPYAN

Faik Bulut, Kars'ta çocukluk yıllarında bulunan toplu mezarların Ermenilerin mi yoksa Müslümanların mı olduğunu, çıkan paranın cinsine göre ayırt ettiklerini söylüyor. Köy adlarının başındaki 'kara' ve 'kızıl' takıları da katliam yıllarından kalma
16/02/2006


ERTUĞRUL MAVİOĞLU (Arşivi)
Yazan: TOLES
˙Her Hakkım Saklıdır®™Araştırmacı yazar Faik Bulut, bazı tarihçilerin ortaya attığı 'Ermenileri Kürtler kesti' imasının maddi bir dayanağı olmadığını söylüyor. Ermenileri katleden Hamidiye Alayları'nın Kürt isyanlarını bastırmak için de kullanıldığını anımsatan Bulut, kendisi 10 yaşındayken 115 yaşındaki Zeri ninesinin anlatımını ise şöyle aktarıyor: "Bizimkiler Hamidiye Alayları'na yardım ederdi. Kırmızı Köprü diye bilinen yere giderek pusu kurmuşlar. Öyle vurdular, öyle vurdular ki, cesetle dolan Kars Çayı geri akmaya başladı."


1915 olaylarının öncesi ve sonrası neydi? Başka hangi azınlıkları kapsadı?


Ermeni meselesinin 1915 ile sınırlanmasını çok yanlış buluyorum. Öncesi ve sonrası vardır. Bir de perspektif olarak genelde Ermeni meselesi global düzeyde ele alınıyor. Ama her bölgedeki Ermeni meselesi, Adana'daki, Afyon'daki, İstanbul'daki, Çorum'daki, Muş'taki, Batman'daki, Kars'taki Ermeni meseleleri birbirinden farklıdır. O nedenle her bölgede yaşananları sanki birbirinin aynıymış gibi konuşmak hatalı sonuçlara vardırır. İşin özünde katliam ve tehcir vardır. Belgeler bunu gösteriyor. Bunun yanı sıra mukatele de vardır. Yani etnik boğazlaşma olmuştur.
Türkler, Çerkezler, Kürtler, yani Osmanlı'nın yanında yer alanlarla sadece Ermeniler arasında bir kavga yok. Nasturiler ve Asurilerle de benzer olaylar yaşanıyor. Bu olaylar Türkiye'nin sınırlarını da aşıyor. Bugünkü Irak Kürt bölgesinde Asuriler İngilizlerle birlik olup Kürtlere hücum etmişler. İran bölgesinde Nasturi ve Ermeniler birlik olup, 1919'ların ünlü İranlı Kürt lideri Simko İsmail'e bağlı birliklerle savaşmışlar. Yani o dönem yaşanan olayları sadece Türk-Ermeni boğazlaşması diye sınırlandırırsak yanlış olur. Bu olayların sınırları hayli aşan bir boyutu var. Uluslaşma, milli bir bencilliği gerekli kılıyor. Bir başkasını ret ve düşman kabul etmeden uluslaşma olur mu? 1877'den başlayan, 1. Dünya Savaşı'nın sonlarına kadar devam eden boğazlaşmalar, bölgedeki uluslaşma kavgası ekseninde değerlendirilmelidir. Rus Çarlığı, İngiltere, İran ve Osmanlı tüm bu çatışmalarda doğrudan rol oynamış, azınlıkların çatışmasını bizzat bu büyük devletler körüklemiş ya da kışkırtmıştır.


Ermeni ve Kürtler arasındaki çatışmaların nedenleri neydi?


Ermeniler'in Büyük Ermenistan projesi de boğazlaşmalarda oldukça etkili oluyor. Ermeni komitacılar Kars'ta, Erzurum'da, Van'da sürekli etnik temizlik gerçekleştiriyorlar. 1890'dan başlayarak, sonraki yıllarda daha da şiddetlenerek devam ediyor. Fakat boğazlaşmanın elbette ki tek kaynağı komitacıların etnik temizlik çabalarıyla sınırlı değil. Kürt şeyhlerinden bazılarının Ermenileri kesmek üzere fetva yayımladıkları biliniyor. Bu şeyhlerden birinin, "Ermeniler yüzümü görmesin, yoksa günaha girerim" diyerek yüzünü peçeyle örttüğü söylenir. Ama bunun yanında Ermenileri koruyan, himayesine alan Kürt ağa ve din adamları olduğunu da biliyoruz. Van bölgesinde, Çatak'ta Kör Hüseyin Paşa, Hacı Musa Bey gibi isimler katliamlar yaşanırken Ermenileri himayesine alanlar arasında sayılır. Said-i Nursi bildiğim kadarıyla 1500 Ermeni'yi himaye edip korumuştur. 1910-1915 arasında özellikle Dersimli olan Kürtler, Seyid Riza ile Ali Şir, Ermenileri hem korumuş hem de onlarla işbirliği yapmıştır. Hatta 1917 Ekim devrimi sürecinde Dersim bölgesinde Ermenilerle birlikte yaklaşık üç ay kadar süren bir sosyalist şûra oluşturmuşlar, ama Erzincan komutanı Ermeni Murat Paşa ile 'Büyük Ermenistan' talepleri konusunda anlaşamamışlardır. İran'a karşı 100 bin kişilik bir Kürt ayaklanması çıkaran Nakşi şeyhi Ubedullah'ın Ermenilerle yaptığı önemli bir anlaşma da vardır: "Siz bize silah üretin, biz de size Şemdinli tütünü verelim." Karşılıklı anlaşmalar sonucunda Ubeydullah'ın 'Ermenilere dokunulmayacak' fetvası çıkarmış olması son derece anlamlıdır.

Akabinden yıl 1970'ler Asala Terör Örgütü ve onun devamı olan PKK'nın kuruluşu ve amacı için yapılanlar şöyledir:
-İlk olarak sondan başa gidelim ki mevzu anlaşılsın.

DÖNMENİN ASIL ADI ARTİN AGOPYAN, SAHTE ADI ABDULLAH ÖCALAN.

"BURADA BİR AYRINTIYA YER VERMEK GEREKİR ASALA KURUCU LİDERİNİN ADI AGOP AGOPYAN OLMASI BİR TESADÜF MÜ? " VE AYRICA BU ZAT YUNANİSTAN'DA BİR ÖZEL TİM TARAFINDAN KESİN OLMAMAKLA BİRLİKTE SÖZDE TRENDE ÖLDÜRÜLMÜŞTÜR.


ŞİMDİ EFENDİM, BİLDİĞİNİZ GİBİ, BİZ "DÖNME" KELİMESİNİ SADECE SABETAY SEVİ'NİN TAKİPÇİSİ MÜSLÜMAN GÖRÜNTÜLÜ YAHUDİLER İÇİN KULLANMIYORUZ... RUM, ERMENİ, LEVANTEN OLUP TA, HIRİSTİYANLIĞINI VE ASLINI GİZLEYİP, MÜSLÜMAN GÖRÜNÜP, ÖZ-BE-ÖZ TÜRK ADLARI TAŞIYARAK, BİZLERİ KANDIRMAYA ÇALIŞANLARIN TÜMÜNÜ KASTEDİYORUZ.

BUNLARDAN BİR TANESİ DE "APO" ADIYLA BİLİNEN PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN LİDERİ ARTİN AGOPYAN'DIR.

APO'NUN ASLINDA ERMENİ OLDUĞU ESKİDEN BERİ BİLİNİYOR, DİLE GETİRİLİYORDU. AMA NEDENSE BOYALI BASIN VE ŞIKIDIM MEDYA BU HERİFİ ABDULLAH ÖCALAN DİYE TANITMAYI SÜRDÜRDÜ. ÖCALAN SOYADI ÜZERİNDE BİLE DURULMADI... KİMLERDEN VE NEDEN ÖÇ ALIYORDU?..

İSTERSENİZ ORADAN BAŞLIYALIM...

1880'LERDEN İTİBAREN TÜRKİYE'DEKİ ERMENİLER'İ BATILI ÜLKELER (BAŞTA A.B.D) VE RUSYA YOĞUN BİR ŞEKİLDE KIŞKIRTMIŞLARDIR... BATILI ÜLKELER (BİLHASSA İNGİLTERE) BU ARADA KÜRTLER'E DE EL ATMIŞ, ONLARI İLERDE KULLANABİLECEĞİ YEDEK BİR GÜÇ HALİNE GETİRME ÇABASINA GİRMİŞTİ... 1. CİHAN SAVAŞI İNGİLTERE'NİN NE KADAR TEDBİRLİ OLDUĞUNU ORTAYA KOYDU. ERMENİLER RUSLAR'IN KOZU HALİNE GELDİ. DOĞU ANADOLU'YU İŞGÂL EDEN RUSLAR KARS VE ERZURUM'A KADAR ERMENİ BİRLİKLERİ İLE GİRDİLER. İNGİLTERE DE KÜRTLER ÜZERİNDEKİ FAALİYETİNİ YOĞUNLAŞTIRDI.

RUSLAR 1917'DE SAVAŞTAN ÇEKİLİNCE, ERMENİ KOZU TEKRAR BATILILARIN ELİNE GEÇTİ... AMERİKALILAR MEŞHUR WILSON PRENSİPLERİ İLE DOĞU'DA BİR ERMENİ DEVLETİ, GÜNEYDOĞU'DA DA BİR KÜRT DEVLETİ YARATIP KENDİ SÖMÜRGELERİ HALİNE GETİRMEYE ÇALIŞIRKEN, FRANSIZLAR DA GÜNEY ANADOLU'YA FRANSIZ ÜNİFORMASI GİYDİRDİKLERİ ERMENİLER İLE GİRDİLER.

BU WILSON DENEN MASON HERİF, GERÇEKTEN NAMUSSUZUN TEKİDİR!.. "MİLLETLERİN KENDİ KADERLERİNİ TAYİN HAKKI"NDAN SÖZ İLE, NÜFUS YOĞUNLUĞUNU BAHANE EDEREK OSMANLI TOPRAKLARINDA ERMENİ, KÜRT, RUM DEVLETLER KURMAYI TEKLİF EDERKEN; TÜRKLER'İN NÜFUS YOĞUNLUĞUNA SAHİP OLDUĞU RUS VE AVRUPA TOPRAKLARINDA ONLARIN BAĞIMSIZ OLMASINI AĞZINA BİLE ALMAMIŞTIR!.. BU ŞEREFSİZİN TÜRKİYE'DE SÖZÜNÜ ETTİĞİ BÖLGELERDE NE RUMLAR, NE ERMENİLER, NE DE KÜRTLER ÇOĞUNLUĞU TEŞKİL EDİYORDU!... HALBUKİ BATI TRAKYA, BULGARİSTAN, KIBRIS, MUSUL-KERKÜK, AZERBEYCAN, HATTA O DÖNEMDE ERMENİSTAN, HEP TÜRK DİYARI İDİ VE TÜRKLER ÇOĞUNLUKTA İDİ!..

İŞTE BATILILAR BÖYLE ÇİFTE STANDARTLI, BÖYLE İÇTEN PAZARLIKLI, BÖYLE NALINCI KESERİ GİBİ KENDİNE YONTAN, SOYSUZ BİR TOPLULUKTUR!.. ONLARIN "ALLAH BİR!" DEDİĞİNE BİLE İNANMAMAK GEREKİR!..

ASLINDA BİZ ARTİN AGOPYAN'IN SOYADININ NEDEN ÖCALAN OLDUĞUNU AÇIKLIYACAKTIK... ORAYA GELELİM...

İŞTE BU ŞEKİLDE BATILI DEVLETLER TARAFINDAN KIŞKIRTILMIŞ OLAN ERMENİLER, 1. CİHAN SAVAŞI SIRASINDA TEB'ASI OLDUKLARI OSMANLI DEVLETİ'NE İHANET EDİP, RUSLAR'A YARDIMA BAŞLAYINCA, DÖNEMİN SADRAZAMI TALÂT PAŞA TARAFINDAN TEHCİRE, YANİ GÖÇE TÂBİ TUTULDULAR... SAVAŞIN CEREYAN ETTİĞİ BÖLGELERDEN ALINIP SAVAŞIN OLMADIĞI OSMANLI TOPRAKLARINA GÖNDERİLDİLER Kİ, DÜŞMANLA İŞBİRLİĞİ ETMESİNLER!..

BU TEHCİR, HİÇ BİR ZAMAN ERMENİLERİN TÜMÜNÜ KAPSAMAMIŞTIR. İSTANBUL ERMENİLERİ, ORTA ANADOLU'DA YAŞIYANLAR TEHCİRE TÂBİ TUTULMAMIŞTIR. SADECE DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU'DAKİLER GÖÇ ETTİRİLMİŞTİR.

ERMENİLER GÖÇ ETTİRİLİRKEN DE, GÖTÜREBİLECEKLERİ BÜTÜN EŞYALARI ALMALARINA İZİN VERİLDİĞİ, AİLE FERTLERİNİN BİR ARADA TUTULMASINA İTİNA EDİLDİĞİ GİBİ, GİTTİKLERİ YERDE YERLEŞMELERİNE DE NEZARET EDİLMİŞ, YOLDA HER TÜRLÜ GÜVENLİKLERİNİN SAĞLANMASI İÇİN YANLARINA ORDU BİRLİKLERİ KATILMIŞTIR.

ANCAK BU GÖÇ SIRASINDA, HİÇ HESABA KATILMAYAN BİR DURUM HÂSIL OLMUŞTUR... YİNE BATILILARIN KIŞKIRTTIĞI VE BİRBİRİYLE ÇAKIŞAN TOPRAKLAR VAADETTİĞİ KÜRTLER, BİLHASSA SAVAŞ DOLAYISİYLE SAYISI ARTAN KÜRT EŞKİYA, YANLARINDA DEĞERLİ EŞYA TAŞIYAN ERMENİ KAFİLELERİNE YOL BOYUNCA SALDIRMIŞ, ONLARI SOYUP DİRENENLERİ ÖLDÜRMÜŞLERDİR.

KAFİLELERİ KORUMAKLA GÖREVLİ BİRLİKLER SAYICA AZ OLDUĞU İÇİN, HER ZAMAN BU SOYGUN VE KATLİAMI ÖNLİYEMEMİŞTİR.

YİNE PEK AZ BİLİNEN İKİNCİ BİR HUSUS TA, BU SALDIRILAR SONUNDA YETİM KALAN ÇOCUKLAR İLE, DUL KALAN BAZI KADINLARI, YOL BOYUNCA GEÇTİĞİ YERLERDE ONLARA ACIYAN AİLELERİN YANLARINA ALMASI, HATTA EVLENMESİDİR... BAZI ERMENİ AİLELER DE, ŞEVKAT GÖRDÜKLERİ BÖLGELERE KAÇAK OLARAK SIĞINMIŞ, AD DEĞİŞTİREREK TÜRK GÖRÜNÜMÜYLE, VEYA ALEVÎ KÜRT KİSVESİ ALTINDA ORAYA YERLEŞMİŞ, YERLİ HALK ARASINA KARIŞIP GİTMİŞLERDİR.

İŞTE APO DİYE BİLİNEN ARTİN AGOPYAN, BÖYLE BİR AİLEDEN GELMEDİR.

NE VAR Kİ, BU SALDIRILAR KÜRTLER VE ERMENİLER ARASINDA BÜYÜK BİR DÜŞMANLIK YARATMIŞ, MÜTAREKEDEN SONRA BATILI DEVLETLERİN ORDULARI İLE BİRLİKTE DÖNEN ERMENİLER, KENDİLERİNDEN GASPEDİLDİĞİNİ ÖNE SÜREREK HEM YERLİ HALKIN MALINA MÜLKÜNE EL KOYMUŞ, HEM DE FIRSAT BULDUĞU YERLERDE ÖÇ ALMAK AMACIYLA KÜRTLER'E VE TÜRKLER'E İNANILMAZ İŞKENCELER, KATLİAMLAR UYGULAMIŞTIR.

ARTİN AGOPYAN'IN AİLESİ, İŞTE BU YÜZDEN TAMAMLIYAMADIKLARI KATLİAMA DEVAM ETMEK İÇİN, ÖC-ALAN SOYADINI TAŞIR!..

BASİT BİR KİŞİ, BAŞARISIZ BİR ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ İKEN, 1978 YILINDA, APO'NUN ÜÇ KİŞİYLE BİR ÖRGÜT KURUP, DIŞARDAN BU KADAR DESTEK GÖRMESİNİ, AKLINIZ ALIYOR MU?..

BU DİL BİLMEZ, YOL-YORDAM BİLMEZ TAŞRALININ, ALMAN PARLAMENTO HEYETLERİYLE GÖRÜŞMESİNİ, YUNAN DİPLOMATLARI VE İSTİHBARAT ELEMANLARI TARAFINDAN KENYA'YA KAÇIRILMASINI, NASIL İZAH EDEBİLİRSİNİZ Kİ?..

BİZİM MASON / DÖNME BASININ ARTİN AGOPYAN'I "APO" DİYE YILLARDIR ŞİŞİRDİĞİ MÂLÛM... AMA YALÇIN KÜÇÜK, DOĞU PERİNÇEK GİBİ YAZARLARIN, HATTA MİLLETVEKİLLERİNİN GİDİP ZİYARET ETTİĞİ PKK KAMPLARINI, TERÖR STRATEJİSİNİ, İKİ DEDİĞİ BİRBİRİNİ TUTMAYAN BU DURGUN ZEKÂLI HERİFİN PLANLADIĞINI MI SANIYORSUNUZ?

BÜTÜN OLAY, ASALA ELİYLE 1973'DEN BERİ YÜRÜTÜLEN HIRİSTİYAN ERMENİ TERÖRÜNÜN, ARTIK DÜNYA KAMU OYUNDA TEPKİ ÇEKMEYE BAŞLAMASI, BATILI EMPERYALİST DEVLETLERİN YENİ BİR KUKLAYA İHTİYAÇ DUYMASINDAN KAYNAKLANMIŞTIR... BU ÖYLE BİR KUKLA OLMALIYDI Kİ, NE HIRİSTİYANLAR, NE BATILILAR GÖZE BATSIN!.. TAM TERSİNE, HEM TÜRKİYE MEŞGUL EDİLSİN, HEM DE TÜRKLER'LE KÜRTLER BİRBİRİNİ KIRSIN!.. ÜSTELİK TÜRKİYE'NİN SURİYE, IRAK, İRAN, FİLİSTİN, LİBYA GİBİ MÜSLÜMAN DEVLET VE TOPLULUKLAR İLE ARASI BOZULSUN!.. MÜSLÜMANLARI ÖLDÜREN, KENDİ İNSANINA ZULMEDEN BİR DURUMA DÜŞSÜN!..

1984'DEN İTİBAREN DE ERMENİ TERÖR ÖRGÜTLERİ PİYASADAN ÇEKİLDİ, ARTİN APO'NUN PKK SALDIRILARI BAŞLADI!

İŞTE PKK LİDERİ APO DİYE BİLİNEN, O CAMLI BÖLMENİN ARKASINDA ZAVALLI BİR TAVIRLA OTURAN ARTİN AGOPYAN'IN HİKÂYESİ!..

BUNU KİM ORTAYA ÇIKARDI BİLİYOR MUSUNUZ?.. 31 MAYIS 1999 GÜNKÜ DURUŞMADA SÖZ ALAN BİR ŞEHİT BABASI!.. BAŞBAĞLAR KATLİAMINDA OĞLUNU KAYBEDEN AHMET BEŞKARDEŞ, ARTİN AGOPYAN'A HİTABEN, KIRMANÇ (KÜRT) AĞZI İLE "EZ KIRMANÇ IM" DİYE BAŞLAYIP "SEN KÜRT DEĞİLSİN, ERMENİSİN!.. EĞER KÜRT İSEN, BEN ŞİMDİ SENİNLE KÜRTÇE KONUŞUYORUM, BANA KÜRTÇE CEVAP VER!.." DEDİ!.. VE TABİİ HİÇ BİR CEVAP ALAMADI!..

KÜRTLER'İ BAĞIMSIZLIĞA KAVUŞTURACAĞINI İDDİA EDİP, TÜRK'TEN ÇOK KÜRT ÖLDÜREN, SÖZDE KÜRT "GERİLLA" KAMPLARINDA TÜRKÇE EĞİTİM YAPTIRAN, ABDÜLLAH ÖCALAN TAKMA ADLI ARTİN AGOPYAN, GERÇEKTEN ERMENİ İDİ, VE KÜRTÇE BİLMİYORDU!.. BÖYLECE "APO" DİYE BİLİNEN KAATİLİN ASLINDA ERMENİ OLDUĞU KENDİ YÜZÜNE HAYKIRILDI, VE KAYITLARA GEÇTİ!

HEMEN EKLEMEK İSTERİZ Kİ, BİZİM KÜRT DİYE BİLDİĞİMİZ VATANDAŞLARIMIZ, BU TERÖR FURYASININ ORTAYA ÇIKIŞINA KADAR KENDİLERİNE "KÜRT" DEMEZLERDİ!.. HÂLÂ DA ÇOĞU O KELİMEYİ KULLANMAZ... KENDİNİ KIRMANÇ, ZAZA, DERSİMLİ, TATAR UŞAĞI OLARAK ADLANDIRIR. BOY VE AŞİRET ADLARINI KULLANIR. BU DA AVŞAR, KARAKEÇİLİ, TÜRKMEN DEMEKTEN FARKSIZDIR.

YAA İŞTE BÖYLE!.. DURUŞMANIN EN ÖNEMLİ İKİ OLAYINDAN BİRİ BU TESBİT İKEN, BİZİM MASON / DÖNME MEDYADA GENE ALT SIRALARDA YER ALDI... BAZI TELEVİZYONLAR BU KONUYU YANSITMAK YERİNE, "SİZE ŞİMDİ ÇOK ÖNEMLİ BİR OLAY GÖSTERECEĞİZ," DİYEREK APO'NUN "GÖZLÜK KULLANDIĞI" SAHNELERİ YAYINLADILAR!..

BAŞ TERÖRİST ÜLKE A.B.D.'NİN ÜNLÜ TELEVİZYONU C.N.N. NE YAPTI, BİLİYOR MUSUNUZ?.. NE BU KIRMANÇ TÜRK KÖYLÜSÜNÜN TESBİTİNİ YAYINLADI, NE DE ARTİN AGOPYAN'IN BATILI ÜLKELERİ SUÇLAYAN İFADELERİNİ!.. KISACA "APO YAŞAMASINA İZİN VERİLDİĞİ TAKDİRDE ÜLKEDE BARIŞI SAĞLIYACAĞINI SÖYLEDİ," DEDİKTEN SONRA,

- "ŞİMDİ TÜRKİYE'YE SOKULMAYAN ABDULLAH ÖCALAN'IN AVUKATINA BAĞLANIYORUZ,"

ANONSUNU YAPTI!..

ALLAH ALLAH!.. APO NAMLI ERMENİ KAATİLİN ZATEN ERMENİ Mİ, KÜRT MÜ OLDUĞU BELLİ OLMAYAN HAİN NİTELİKLİ 100 TANE AVUKATI VAR!.. BUNLAR SIRAYLA ARZ-I ENDAM EDİP, KENDİLERİNE GÖRE BİR "ŞOV" SERGİLEDİKTEN, VE TÜRK DEVLETİNİ SUÇLADIKTAN SONRA, DAVADAN ÇEKİLİYORLAR!.. ÜSTELİK BİZİM MASON / DÖNME MEDYADA UZUN UZUN BEYANAT VERİYORLAR, İSTEDİKLERİ REKLÂMI YAPIYORLAR!.. "KİMMİŞ Kİ, BU YURDA SOKULMAYAN AVUKAT?" DEMEYE KALMADI, BİR HOLANDALI BAYAN EKRANDA GÖRÜNDÜ...

EFENDİM, BU HOLANDALI KADIN APO'NUN AVUKATIYMIŞ!.. ÇOK İSTEMİŞ, GELİP DAVAYI ÜSTLENMEYİ AMA, ZALİM TÜRK DEVLETİ KENDİSİNİ YURDA BİLE SOKMAMIŞ!.. SAVUNMASI BÖYLECE KISITLANAN(!) KAATİL ERMENİ, EĞER MAHKÛM EDİLİRSE, YANLIŞ KARAR ALINMIŞ OLACAKMIŞ!..

GÖRDÜNÜZ MÜ, BÜYÜK MÜTTEFİKİMİZ, SADIK DOSTUMUZ AMERİKA'NIN KURDUĞU TEZGÂHI?.. BUNCA MUHABİRİNE RAĞMEN, TÜRK KANUNLARINA GÖRE, SANIKLARI ANCAK TÜRK BAROLARINA KAYITLI AVUKATLARIN SAVUNABİLECEĞİNİ BİLMİYORMUŞ GİBİ YAPIP, TÜRK DEVLETİ'Nİ SUÇLUYOR!

ARKASINDAN C.N.N. SPİKERİ, BİR TÜRK GAZETECİYE (HADİ O SALAĞIN ADINI VERMİYELİM DE REZİL OLMASIN),

- "APO'NUN BERAAT ETME İHTİMALİ VARMI?"

DİYE SORMAZ MI?..

AKLINCA BERAATİ DE BİR İHTİMAL OLARAK ZİHİNLERE YERLEŞTİRMEYE ÇALIŞIYOR!.. TABİİ A.B.D.'NİN RESMİ DEVLET POLİTİKASI İCABI!..

HİÇ UNUTULMASIN Kİ, NE AMERİKA'DA, NE İNGİLTERE'DE, NE DE ALMANYA'DA HİÇ BİR ÖZEL BASIN-YAYIN ORGANI DEVLET POLİTİKASI DIŞINDA YAYIN YAPAMAZ!..

O AMERİKA Kİ, TEKSAS EYALETİ'NİN (Kİ BU EYALETLER FEDERAL DEVLETE KENDİ RIZALARI İLE KATILMIŞLARDIR) BAĞIMSIZLIĞI İÇİN ÖRGÜT KURAN BEŞ KİŞİDEN ÜÇÜNÜ VURUP ÖLDÜRDÜ, İKİSİNİ DE ÖMÜR BOYU HAPSE MAHKÛM ETTİ... DAHA GEÇENLERDE BİLGİSAYARLARA "MELİSSA" VİRÜSÜ BULAŞTIRDI DİYE, ELİNE SİLAH ALMAMIŞ BİR GENCE TAM 40 YIL HÜKÜM GİYDİRDİ!.. KALKMIŞ, 30.000 KİŞİNİN ÖLÜMÜNDEN SORUMLU BİR İSYANCI ERMENİNİN "BERAAT" EDİP ETMİYECEĞİNİ SORUYOR!..

MASON DEDİK, FASON DEDİK, "KUSURUNA BAKILMAZ," DEDİK, ALDIRMADIK... DELİYLE, APTALLA BİR TUTTUK... AMA BU KADARI DA ARTIK FAZLA!..

ERMENİ DEYİNCE AKLIMIZA GELDİ, "BURAYA EKLİYELİM," DEDİK.

ŞEYTANIN PARTİSİ, NURCU İLİMCİLER GRUBU HİZBULLAH'IN VAHŞETİNİ SANSASYONEL, HATTÂ AJİTASYON HÂLİNE GETİREREK HALKA YANSITAN MASON / DÖNME MEDYA İKİ HUSUS, ÜZERİNDE HİÇ Mİ HİÇ DURMUYOR!..

BU İKİ HUSUS ÜZERİNDE DURMUYOR DA, OLUP BİTENİ "İSLÂMî TERÖR" DİYE O YÜCE DİNİN ÜZERİNE YIKMAYA KALKIYOR!.. YAHU, İNGİLTERE'DE İ.R.A. ONCA TERÖR EYLEMİ YAPTI. HİÇ KİMSE KALKIP TA, BU "KATOLİK TERÖRÜ" DEDİ Mİ?.. BIRAKIN ONU, "MİLLİYETÇİ TERÖR" DEDİ Mİ?.. SIRPLAR, ONCA BOSNALI, KOSOVALI MÜSLÜMANI ÖLDÜRDÜ... HİÇ KİMSE KALKIP TA "ORTODOKS TERÖRÜ, ORTODOKS VAHŞETİ" DEDİ Mİ?.. İSLÂM'IN LÂNETLEDİĞİ TAVIRLARI UYGULAYANLARA "MÜSLÜMAN" DEMEK BİLE CÂİZ DEĞİLKEN, NEREDEN ÇIKTI BU "İSLÂMÎ TERÖR"?...

NEYSE... BİZ GELELİM MASON / DÖNME MEDYANIN DİLE GETİRMEDİĞİNE!..

BİRİNCİSİ HEM ÖLENLERİN HEM DE ONLARI İNANILMAZ İŞKENCELERLE ÖLDÜRENLERİN KÜRT OLMASI!.. ÜSTELİK HEMEN HEPSİNİN "MİLLİYET" ANLAYIŞINI KINAYIP, "ÜMMET" ZİHNİYETİYLE HAREKET ETTİĞİNİ İDDİA EDEN "NURCU"LARDAN OLMASI!.. ÖLDÜRÜLENLER NURCULARIN "MENZİL " CEMAATİNDEN, ÖLDÜRENLER DE "İLİM" CEMAATİNDEN!.. NE BİÇİM İLİMSE!..

BU TÜRKİYE "HİZBULLAH"I, ÖYLE BİR TAVIR İÇİNDEKİ KENDİNDEN BAŞKASINI MÜSLÜMAN SAYMIYOR!.. KENDİNDEN, YÂNİ KENDİ MÜSLÜMAN TİPİNDEN OLMAYINCA DA KÂFİR SAYIYOR, "KATLİ VACİP" DİYE CANINA KIYIYOR!.. ÜSTELİK BU DAVRANIŞLA SEVABA GİRDİĞİNE İNANIYOR!..

ANCAK BÖYLE, SADECE "KENDİNE MÜSLÜMAN" HİZBULLAH'IN MALÎ KAYNAĞINI ELİNDE TUTAN, İDARE EDEN KİMMİŞ, BİLİYOR MUSUNUZ?.. SULHETTİN ÜLÜK ADINDA BİR DÖNME!.. BİR ERMENİ!..

YAAA!.. İŞTE MEDYANIN VURGULAMADIĞI İKİNCİ HUSUS BU!..

SEN NURCU OL, HİZBULLAHÇI OL, MÜSLÜMAN GEÇİN, SONRA BİR GAVUR ERMENİ İLE BİRLİK OLUP DİĞER MÜSLÜMANLARI ÖLDÜR!.. KÜRTÇÜLÜK TASLA, BAŞKA KÜRTLERİ ÖLDÜR!.. TIPKI P.K.K. LİDERİ ARTİN APO GİBİ!..

NE DÜŞÜNÜYORUM, BİLİYOR MUSUNUZ?.. ŞU HİZBULLAH ELEBAŞLARININ GELMİŞİNİ GEÇMİŞİNİ BİR İYİ KURCALAMAK GEREK!..

BAKALIM ARALARINDAN KAÇ TANE ERMENİ DÖNME ÇIKACAK!..

***

KÜRT POSTUNDA ERMENİLER, MÜSLÜMAN GÖRÜNTÜSÜNDE SÜRYÂNÎLER VE YEZİDÎLER

PEKİ, "KÜRT HALK ÖNDERİ" DİYE YUTTURULMAYA ÇALIŞILAN BÖLÜCÜ BAŞI ERMENİ DE; PKK, DHKP-C, TİKKO GİBİ BÖLÜCÜ ÖRGÜTLERİN DİĞER MENSUPLARI "MÜSLÜMAN" MI?.. HATTA "KÜRT" MÜ?..

DEĞİL!.. ELE GEÇİRİLEN EŞKİYANIN ÇOĞUNUN SÜNNETSİZ OLMASINDAN BELLİ AMA, BİZ GENE BÂZI İSİMLER VERELİM:

- "PARMAKSIZ ZEKİ" KOD ADLI ŞEMDİN SAKIK, ERMENİ'DİR. BABAANNESİNİN ERMENİ OLDUĞUNU KENDİSİ AÇIKLAMIŞTIR.

- BÖLÜCÜ KÜRT PARTİSİ MİLLETVEKİLİ SIRRI SAKIK TA ERMENİ'DİR.

- PKK'NIN ÖNDERLİK ETTİĞİ SÜRGÜNDE KÜRDİSTAN HÜKÜMETİ DELEGESİ, 1959 SİLVAN DOĞUMLU SEMRA BAKIR, ERMENİ'DİR.

- SEMRA'NIN KARDEŞİ ORHAN BAKIR'IN ASIL ADI ARMENAK'TIR. ERMENİ TERÖR ÖRGÜTÜ TİKKO MENSUBU İDİ, ÇATIŞMADA ÖLDÜRÜLDÜ.

- SÜRGÜNDEKİ HÜKÜMET DELEGESİ MERYEM TABAŞ ERMENİ'DİR. DEDESİ HOKAR, NİNESİ HAYKANUŞ'TUR.

- "ZAZAN BERTİN" KOD ADLI 1980-SİLVAN DOĞUMLU RUŞEN TAPANCI ERMENİ'DİR. DEDESİNİN ADI OHANİS'TİR. "MAVİ ÇARŞI"NIN YAKILMASI EYLEMİNE KATILMIŞTIR.

- 1975 DOĞUMLU YUSUF CİHANGİR ERMENİ'DİR. DEDESİNİN ADI VARTAN'DIR.

- 1965-KARAKAÇAN DOĞUMLU ADNAN DİZİN ERMENİ'DİR. DEDESİNİN ADI KİRKOR'DUR.

- 1970-SİİRT DOĞUMLU NİHAT TÜRKSOY, HİÇ DE TÜRK SOYLU DEĞİLDİR, ERMENİ'DİR. DEDESİNİN ADI SERKİS, NİNESİNİN ADI ZERDO'DUR.

- 1975-HAZRO DOĞUMLU ZANAMAZAK YEZİDÎ'DİR.

- 1973-NUSAYBİN DOĞUMLU MEHMET ZEKİ ŞAŞMAZ YEZİDÎ'DİR.

- 1971-NUSAYBİN DOĞUMLU ABDULLAH ŞAŞMAZ YEZİDÎ'DİR.

- PKK'NIN AVRUPA'DAKİ KASASI NURİYE KESBİR YEZİDÎ'DİR.

- BATILILAR'IN ALEYHİMİZE KULLANMAK İÇİN SEÇTİRDİĞİ, AVRUPA PARLAMENTOSU ÜYESİ FELEKNAZ UCA, YEZİDÎ'DİR.

- FELEKNAZ'IN BABASI ABDULLAH UCA, YEZİDÎ KÜRDİSTAN BİRLİĞİ BAŞKANIDIR, O DA YEZİDÎDİR.

- 1971-MİDYAT DOĞUMLU SEYİTHAN ALPAR SÜRYÂNÎ'DİR.

- 1976-MİDYAT DOĞUMLU METİN KESENCİ SÜRYÂNÎ'DİR. "BETH NEHRİN" ADLI SÜRYÂNÎ VE ASURÎ ÖRGÜTÜNÜN KURUCUSUDUR.

- 1975-MİDYAT DOĞUMLU ADNAN KESENCİ SÜRYÂNÎ'DİR.

- 1977-BOZOVA DOĞUMLU MEHMET GÜZEL ERMENİ'DİR. DEDESİNİN ADI MIGIRDIÇ, NİNESİNİN ADI İLSEVİK'TİR.

- 1983-NUSAYBİN DOĞUMLU BİLAL YÜREK SÜRYÂNÎ'DİR.

- 1980-MİDYAT DOĞUMLU ŞEVKİYE ATALAN YEZİDÎ'DİR.

- 1966-MİDYAT DOĞUMLU FAHRETTİN ŞAHİN YEZİDÎ'DİR.

- 1980-PERVARİ DOĞUMLU SALİH BOĞDU SÜRYÂNÎ'DİR.

- "CİHAN" KOD ADLI, 1974-PERTEK DOĞUMLU AKİF YADİGÂROĞULLARI ERMENİ'DİR. BÜYÜK DEDESİ APKAR, NİNESİ MARYAM'DIR.

- 1973-ÖMERLİ DOĞUMLU METİN GÜMÜŞ ERMENİ'DİR.BÜYÜK DEDESİ ARTİN, NİNESİ DİHRAM'DIR.

- 1977-SİLVAN DOĞUMLU BÜLENT BAKIR ERMENİDİR.

- 1977-SİLVAN DOĞUMLU ORHAN OLSEN ERMENİ'DİR. BÜYÜK DEDESİNİN ADI İLİYO, NİNESİNİN ADI MARİ'DİR. SAHTE ÇÜRÜK RAPORU ALARAK ASKERE GİTMEMİŞTİR.

- 1977-KARAYAZI DOĞUMLU İDRİS SEFİL ERMENİ'DİR. TERÖRDEN HAPİS YATMIŞ, SONRA BİR ARA KONYA HADEP GENÇLİK KOMİTESİ ÜYELİĞİ YAPMIŞTIR. SAHTE ÇÜRÜK RAPORU ALARAK ASKERE GİTMEMİŞTİR.

- İDRİS'IN AKRABASI ERSİN SEFİL DE ERMENİ'DİR. KUZEY IRAK'TA ÇATIŞMADA ÖLDÜRÜLMÜŞTÜR.

- 1974-HAZRO DOĞUMLU HACİ İÇER'İN HACILIKLA HOCALIKLA ALÂKASI YOKTUR, ERMENİ'DİR. DEDESİ ALİ, NİNESİ GULE'DİR. HADEP HAZRO İLÇE YÖNETİM KURULU ÜYESİ İDİ. O DA SAHTE ÇÜRÜK RAPORU ALARAK ASKERE GİTMEMİŞTİR.

- ADANA'DA YAKALANAN PKK'LI CANLI BOMBA HATİCE ARAT YEZİDÎ'DİR.DEDESİ HASSO, NİNESİ MERYEM DE YEZİDÎ'DİR.

- 1937-CEYLANPINAR DOĞUMLU ŞEMSİ EMEN SÜRYÂNÎ'DİR. HADEP ÜYESİ İDİ.

- 1948-PALU DOĞUMLU ZÜLKÜF DEMİRTAŞ ERMENİ'DİR. BU HIRİSTİYAN HERİF, "HADEP İMAMLAR BİRLİĞİ" ÜYESİ OLMUŞTUR!..

- 1978-SİLVAN DOĞUMLU SİDAR ŞİMŞEK ERMENİ'DİR. DEHAP İLÇE TEŞKİLATINDA GÖREV YAPMIŞTIR. BÜYÜK DEDESİ BEDROS, NİNESİ LUŞİN'DİR.

- 1977-DİYARBAKIR DOĞUMLU MEHMET SAMİ GENİŞ ERMENİ'DİR. UYUŞTURUCU MADDE KAÇAKÇISIDIR, YAKALANIP, 6 YIL HAPSE MAHKÛM EDİLMİŞTİR. BÜYÜK DEDESİ SERKİS, NİNESİ ŞUŞİ'DİR.

- 1975-AFŞİN DOĞUMLU ÖZGÜR ERBİL ERMENİ'DİR. ALMANYA'DA, UYUŞTURUCU TÂCİRİDİR. BÜYÜK DEDESİ AKUP (AGOP), NİNESİ LÜSYE'DİR.

- 1969-KURTALAN DOĞUMLU İHSAN KAYA SÜRYÂNÎ'DİR. ROMANYA'DA PKK İNSAN, SİLAH, VE UYUŞTURUCU KAÇAKÇILIĞI YAPMAKTADIR. BÜYÜK DEDESİ GÖRGİS, NİNESİ ŞEMUNİ'DİR.

- 1968-MUŞ DOĞUMLU KUTBETTİN AKŞULA ERMENİ'DİR. SİLAH KAÇAKÇILIĞINDAN TUTUKLANMIŞTIR. BÜYÜK DEDESİ VARTAN, NİNESİ ZELHA'DIR. SAHTE ÇÜRÜK RAPORU ALARAK ASKERE GİTMEMİŞTİR.

- 1979-YURTBEYİ DOĞUMLU BARIŞ BAŞAK ERMENİ'DİR. BÜYÜK NİNESİNİN ADI KOTİNE'DİR. DTP KURUCU ÜYESİDİR.

- 1953-İDİL DOĞUMLU ABDÜLAZİZ ÖZDEMİR ERMENİ'DİR. DEDESİ YUSUF, NİNESİ KAZO'DUR. 21.2.1991 GÜNKÜ ÇATIŞMADA ÖLÜ ELE GEÇİRİLMİŞ, SÜNNETSİZ OLDUĞU TESBİT EDİLMİŞTİR.

- 1972-SİVEREK DOĞUMLU LEVENT KAYADAĞ ERMENİ'DİR. DEDESİ MİKDAT, NİNESİ HAVUŞ ADINDADIR. 16.10.1993 GÜNÜ ÇATIŞMADA ÖLÜ ELE GEÇ İRİLMİŞ, SÜNNETSİZ OLDUĞU GÖRÜLMÜŞTÜR.

- 1954-BEŞTÜŞŞEBAP DOĞUMLU MEHMET ÖZTUNÇ ERMENİ'DİR. DEDESİNİN ADI MUSA, NİNESİNİN ADI MİRAN'DIR. PKK'YA YARDIM VE YATAKLIKTAN TUTUKLANMIŞ, SÜNNETSİZ OLDUĞU TESBİT EDİLMİŞTİR. DAHA SONRA HADEP ANTALYA İL KURULU'NA SEÇİLMİŞTİR.

- 1955-BEŞİN DOĞUMLU OSMAN ERGİN YEZİDÎ'DİR. DTP MERKEZ YÖNETİM KURULU ÜYESİDİR.

- 1962-SİİRT DOĞUMLU BASRİ KAYSİ SÜRYÂNÎ'DİR. BÜYÜK DEDESİ GORGİS, NİNESİ ŞEMUNİ'DİR. İHD ŞİİRT ŞUBESİ ÜYESİ, VE DEHAP ŞİİRT İL TEŞKİLATI DELEGESİ İDİ.

- 1980-SİİRT DOĞUMLU AYHAN KAYSİ SÜRYÂNİ'DİR. BÜYÜK DEDESİ GORGİS, NİNESİ ŞEMUNİ'DİR. PEK ÇOK OLAYA KARIŞMIŞ, 1997'DE TESLİM OLMUŞTUR. İTİRAFÇI OLMUŞ, 1999'DA TAHLİYE EDİLMİŞTİR.

- 1973-YAYLAYANI DOĞUMLU DİLÂVER ÖNCÜ ERMENİ'DİR. HADEP KONAK ŞUBESİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ İDİ. İZMİR'DE MİSYONERLİK FAALİYETİNDE BULUNMUŞ, KİLİSEDE VAAZ VEREREK HIRİSTİYANLIK PROPOGANDASI YAPMIŞTIR.

- 1965-FİRKE DOĞUMLU EDİP YILDIZ ERMENİ'DİR. BÜYÜK DEDESİ ĞAÇO, NİNESİ RİHAN'DIR. HADEP PARTİ MECLİSİ ÜYESİ İDİ. PKK'LI SUÇLULARIN AVUKATLIĞINI YAPMAKTADIR.

- 1964-BENEK DOĞUMLU HAŞİM BENEK ERMENİ'DİR. BÜYÜK DEDESİNİN ADI ŞİHO, NİNESİNİN ADI KİTRO'DUR. ÇATIŞMADA SAĞ YAKALANMIŞ, HAPİS YATMIŞ, SONRA DEP ANTALYA-MURATPAŞA BELEDİYE ENCÜMENİ ADAYI OLMUŞTUR.

- 1954-KAMBERŞEYH DOĞUMLU MAHMUT HAKKI EŞİYOK ERMENİ'DİR. BÜYÜK DEDESİNİN ADRI HOKAR, NİNESİNİN ADI HAYKANUŞ'TUR. HADEP İSTANBUL İL TEŞKİLATI SEKRETERLİĞİ YAPMIŞTIR.

- 1959-URFA DOĞUMLU İZZETTİN KALAYCI ERMENİ'DİR. 8 YIL 8 AY HAPİS YATMIŞ, SONRA ŞANLIURFA HADEP İL TEŞKİLATINDA GÖREV ALMIŞTIR.

- 1948-KÖLÜK DOĞUMLU MEHMET CANTEKİN ERMENİ'DİR. BÜYÜK DEDESİ BEDROS, NİNESİ MERYEM'DİR. 1995 YILINDA HADEP DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMUŞTUR.

- 1952-NUSAYBİN DOĞUMLU MEHMET ZEKİ KANŞİRAY SÜRYÂNÎ'DİR. BÜYÜK DEDESİ ZEYTUN, NİNESİ MERYEM'DİR. 1990'DA ORMAN BAKANLIĞI PERSONELİNİN MAAŞLARININ GASBEDİLMESİ OLANDAN DOLAYI TUTUKLANMIŞ, HAPİS YATMIŞ, SONRA HADEP GAZİEMİR İLÇESİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLMUŞTUR.

- 1953-SİİRT DOĞUMLU MARUF ALTIN ERMENİ'DİR. BÜYÜK DEDESİ OHANİS, NİNESİ PORİ'DİR. AMA BABASININ DÖNME ADI HÜSEYİN, ANNESİNİN DÖNME ADI NAFİYE'DİR. BÖYLECE ERMENİ OLDUKLARINI GİZLEMİŞLERDİR. DEP İZMİR-KONAK İLÇE TEŞKİLATI ÜYESİ İDİ. TERÖRDEN 12 YIL HAPSE MAHKÛM OLMUŞTUR.

- 1975-HAZRO DOĞUMLU NEVZAT TEDİK YEZİDÎ'DİR. TERÖRDEN 12 YIL HAPSE MAHKÛM OLMUŞTUR.

- 1973-URFA DOĞUMLU MEHMET SAİT YALÇIN ERMENİ'DİR. DEDESİ GİRBUŞ, NİNESİ VARTİ'DİR. ANCAK BABASININ DÖNME ADI MEHMET KERİM, ANNESİNİN DÖNME ADI MEVLUDE'DİR. 1997'DEKİ BODRUM BOMBALI SALDIRISININ SORUMLUSUDUR. MÜEBBET HAPSE MAHKÛM OLMUŞTUR.

- 1968-DERİK DOĞUMLU FETHİ OKTAY SÜRYÂNÎ'DİR. DEDESİ TURNAS, NİNESİ MENNUŞ'TUR. 1997'DE YAKALANMIŞ, MÜEBBED HAPSE MAHKÛM OLMUŞTUR.

- 1948-PALU DOĞUMLU ZÜLKÜF DEMİRTAŞ ERMENİ'DİR. BÜYÜK DEDESİ KİNKOS, NİNESİ NAZLI'DIR. İKİSİ DE ERMENİ İDİ. ERMENİLER'DE GÖRÜLEN TÜRK ADLARI VE ÖZELLİKLE "TÜRK" SOYADLARI KENDİLERİNİ GİZLEMEK İÇİN ALINMIŞTIR. O YÜZDEN DEDELERİN ADLARINI VERİYORUZ, BABALAR-ANALAR TAKMA TÜRK ADLARI TAŞIMAKTADIR.

BU ARADA ÖZGÜR GÜNDEM GAZETESİNİN DAĞDAKİ 300 EŞKİYA ARASINDA YAPTIĞI ANKETTE, "DİNÎ ÖNDER" OLARAK %34'ÜNÜN ZERDÜŞT, %34'ÜNÜN İSÂ, %11'İNİN MANİ, %10'UNUN MUHAMMED, %7'SİNİN MUSA VE %4'ÜNÜN İBRAHİM DEDİKLERİ ORTAYA ÇIKMIŞTIR.

BUNDAN DA ANLAŞILDIĞI GİBİ, EŞKİYANIN ANCAK %10'U MÜSLÜMANDIR... ONA DA "MÜSLÜMAN" DENİRSE!..

PEKİ, EŞKİYA BÖYLE DE, EŞKİYA PARTİSİ HEP, DEP, HADEP, DTP MENSUPLARININ HAL-İ PÜR MERÂLİ NEDİR?.. TESBİTLERE GÖRE, ÇOĞU YÖNETİCİ KADROSUNDA, 320 TANESİ ERMENİDİR!.. "ERMENİ ASILLI" DEMİYORUZ, DÜPEDÜZ "ERMENİ" DİYORUZ!.. ÇÜNKÜ BU HERİFLERİN TÜRKLÜK'LE, İSLÂM'LA EN UFAK BİR YAKINLIKLARI OLMADIĞI GİBİ, KÜRTLÜK'LE DE ALÂKASI YOK!.. HATTA, (SAF, SÂDDIK ERMENİ VATANDAŞLARIMIZ ALINMASIN,) İNSANLIKLA DA İLGİSİ YOK!

10.6.1999
NOT:Alıntıdır

BY_FEi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.